Στο τμήμα της φωτογραφίας, στο τέλος του έτους παρουσιάζουμε κάποιες δικές μας φωτογραφίες. Φέτος θα έχουμε έκθεση στη δημοτική πινακοθήκη "Σοφία Λασκαρίδου" του δήμου Καλλιθέας από τις 23 Ιουνίου έως και τις 1 Ιουλίου. Εγκαίνια θα γίνουν τη Δευτέρα 23 Ιουνίου, στις 20:30.
Κάθε ένας από εμάς, έπρεπε να διαλέξει πρόσφατες (ώστε να έχουμε παρακολουθήσει όλα τα μαθήματα) φωτογραφίες του για να προτείνει στην καθηγήτρια (ή ακόμα καλύτερα, για να νιώσω παιδί, στην κυρία!). Εγώ διάλεξα 23 (βγάζω πολλές, το γνωρίζατε αυτό). Οι 3 που θα εκτυπωθούν για να βγουν στην έκθεση είναι οι 3 τελευταίες εδώ:
Για το τέλος, οι 3 που θα βγουν στην έκθεση:
Ο τίτλος της καρτέλας μου στην έκθεση: "Καρέκλες". Καταλαβαίνετε γιατί.
Η αφίσα της έκθεσης:
Δείτε περισσότερα άρθρα
![](https://kfphotography.gr/wp-content/uploads/2014/04/tmima-photografias-1-600x350.jpg)
Τμήμα φωτογραφίας Πρόσφατα (τέλη του 2013) ξεκίνησα μαθήματα στο τμήμα φωτογραφίας του δήμου Καλλιθέας. Όχι για να γίνω επαγγελματίας. Για να μάθω τα βασικά. Να γνωρίσω καλύτερα… Τμήμα φωτογραφίας
![](https://kfphotography.gr/wp-content/uploads/2020/01/mazema_elias-6-600x350.jpg)
Το μάζεμα της ελιάς Τέλη του έτους. Τα ελαιόδεντρα ήταν ήδη έτοιμα εδώ και καιρό. Ο πολύτιμος καρπός της ελιάς έπρεπε να συλλεχθεί για να μαζέψουμε το λάδι της… Το μάζεμα της ελιάς
![](https://kfphotography.gr/wp-content/uploads/2020/01/photo-agora-1-600x350.jpg)
Η πρώτη μου φωτογραφική μηχανή - Ένας οδηγός αγοράς Ένα από τα πράγματα που με ρωτούν πολύ συχνά είναι “θέλω να πάρω μια φωτογραφική μηχανή, τι μου προτείνεις;”. Είναι μια ερώτηση ισοδύναμη με το… Η πρώτη μου φωτογραφική μηχανή - Ένας οδηγός αγοράς
![](https://kfphotography.gr/wp-content/uploads/2020/01/Den_Lismono-9-600x350.jpg)
Έκθεση Αφηγηματικής Φωτογραφίας "Δεν Λησμονώ... ξαναγεννιέμαι" Η φωτιά στο Μάτι ήταν κάτι που συγκλόνισε όλους μας. Κυρίως γιατί ήταν ξαφνική, αναπάντεχη και είχε πολλά θύματα, τα οποία χάθηκαν άδικα και τραγικά.… Έκθεση Αφηγηματικής Φωτογραφίας "Δεν Λησμονώ... ξαναγεννιέμαι"